Ja Jūs reizēm attopieties situācijā, kad galīgi nav skaidrs ko darīt, ko teikt vai kā rīkoties ar savu atvasi, vai ko šis jaunais cilvēks vēlās Jums pateikt – neraizējieties, mēs varam Jums palīdzēt! Mediācijas telpa piedāvā apmācību programmu ciklus “Bērna emocionālā audzināšana” (BEA) un “Ceļvedis audzinot pusaudzi” (CAP).

 

 

BĒRNA EMOCIONĀLĀ AUDZINĀŠANA

 

Vai esat kādreiz brīnījušies, kāpēc daži bērni ir hiperaktīvi, bet citi kautrējas? Kāpēc tie attīstās atšķirīgi viens no otra? Kā bērni attīsta savu domāšanu un runas spējas?

Aicinām Jūs uz 10 nodarbību BEA apmācību programmu!

Lai pilnvērtīgāk un labāk spētu audzināt bērnus, ir jāielūkojas arī sevī un jāsāk ar sevis izprašanu. Emociju pašregulācija ir process, kurā cilvēki regulē un kontrolē savas jūtas un jūtu izpausmes uzvedībā, to var saukt arī par emocionālo intelektu. Tas pieaugušajiem ir ļoti svarīgs, lai varētu īstenot savas ieceres un dzīvot emocionāli stabilu dzīvi. Viens no galvenajiem bērnu audzināšanas mērķiem ir uzaudzināt bērnus, kas varēs valdīt pār savām emocijām, lai veiksmīgi veidotu kontaktus, iejustos sabiedrībā un vēlāk arī spētu veiksmīgi uzaudzināt savus bērnus.

BEA apmācību programma uzlabo vecāku zināšanas par bērnu attīstību un audzināšanas principiem, kas ir svarīgi bērna attīstībai tā pirmajos dzīves gados. Programma palīdz vecākiem attīstīt emociju pašregulāciju un uzlabo vecāku un bērnu mijiedarbību kā arī palīdz vecākiem (vai aizbildņiem) veidot drošu piesaisti ar bērnu.

Darbs grupās palīdz vecākiem atbalstīt vienam otru un "izvilkt" viņus no nošķirtības.

 

Nodarbību tēmas:

 •         Bērna attīstība un temperaments
 •         Kā veicināt ķermeņa kontroli un pozitīvu pašvērtējumu
 •         Kā veicināt drošu piesaisti
 •         Kā veicināt bērnos spēlēšanos un fantāziju
 •         Kā veicināt valodas un komunikācijas spējas
 •         Kā veidot pamatu pozitīvam pašvērtējumam
 •         Disciplinēšanas metodes, kas veicina pašregulāciju, attīsta sirdsapziņu un morālo uzvedību
 •         Kā veicināt emociju pašregulāciju
 •         Kā veicināt koncentrēšanos, plānošanu un problēmu risināšanu
 •         Kā veicināt sociālo kompetenci, empātiju un gādīgumu.

 

Grupa tiek organizēta no 6-12 cilvēkiem. Ieteicams apmācības apmeklēt ne tikai vienam bet abiem vecākiem.

Apmācību cena ir atkarīga no norises vietas un noorganizētās grupas lieluma.

Apmācību grupas dalībnieki apgūstot programmu, saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus. 

Vada Līga Strode – BEA grupu vadītāja. Lektore Tālākizglītības centrā „Dialoga māksla”. Pedagoģiskā procesa organizatore un vadītāja. Zināšanas un pieredze mediācijā, starppersonālā saskarsmē un apzinātas personības veidošanā.

 

 

 

 

CEĻVEDIS AUDZINOT PUSAUDZI

 

Lai palīdzētu vecākiem veidot izpratni par pusaudžiem, viņu vajadzībām, viedokļiem, pozīcijām, izpratni par šajā vecumposmā nozīmīgo, aicinām uz 10 nodarbību apmācību programmu pusaudžu vecākiem “Ceļvedis, audzinot pusaudzi” (CAP).

Bieži pusaudžu vecāki jūtas apmulsuši, jo nezina, kā veidot attiecības ar saviem pusaudžu vecuma bērniem.

Pusaudzis vienlaicīgi jūtas gana pieaudzis un neatkarīgs, bet tūlīt pat var justies nepārliecināts, apmulsis, ar vajadzību pēc vecāku atbalsta.

 

Nodarbību tēmas:

 •         Ievads CAP programmā
 •         Pusaudžu un vecāku tiesības, pienākumi un atbildība
 •         Vecāku un pusaudžu savstarpējās attiecības un komunikācija
 •         Veselīgs dzīvesveids
 •         Pusaudžu seksualitāte
 •         Pusaudžu sociālās prasmes
 •         Emociju pašregulācija
 •         Disciplinēšana
 •         Dzīves prasmes
 •         Rūpes par sevi

 

Grupa tiek organizēta no 8-12 cilvēkiem. Ieteicams apmācības apmeklēt ne tikai vienam bet abiem vecākiem.

Apmācību cena ir atkarīga no norises vietas un noorganizētās grupas lieluma.

Apmācību grupas dalībnieki apgūstot programmu, saņems nepieciešamo teorētisko materiālu un praktiskās iemaņas. Programma ietver dažāda veida darbu grupās, dalīšanos pieredzē un mājasdarbus. 

Vada Lolita Terēze Nicmane - CAP grupu vadītāja. Praktizējoša mediatore. Lektore, vieslektore LLU, RTA. Maģistra grāds ekonomikā, Kandidāta doktora grāds pedagoģija. Zināšanas un pieredze krīzes intervencē un brīvprātīgā izlīguma starpniecībā.

 

 

Grupas apmeklējums un gan pašu, gan citu grupas dalībnieku pieredze, sniedz iespēju vairāk domāt par attiecībām ģimenē un labāk izprast savu atvasi un viņa problēmas. Lielisks bonuss ir arī neliela izraušanās no ikdienas skrējiena un laika veltīšana sev un perspektīvā arī savai ģimenei.

BEA un CAP nodarbības organizējam arī ārpus Rīgas.

Ja Jums ir interese par BEA vai CAP apmācībām, radušies paildus jautājumi vai vēlaties pieteikties vai organizēt grupu nodarbības - sazinieties ar mums:

Bērnu emocionālā audzināšana (BEA) – Līga Strode, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 27436399

Ceļvedis audzinot pusaudzi (CAP) – Lolita Terēze Nicmane, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., 26160403

 

 

Ja ir interese par citiem Mediācijas telpas sniegtajiem pakalpojumiem – aicinām Jūs aplūkot mūsu mājas lapu un sekot līdzi jaunumiem arī Face Book lapā.