Pagājušonedēļ noslēdzies biedrības "Bona fide Latvia" projekts "Tilts uz sabiedrību". Projekta mērķis ir sniegt atbalstu brīvprātīgajiem līdzgaitniekiem, kuri strādā ar notiesātiem cilvēkiem Rīgas Centrālcietumā un Rīgas pilsētā. Projekta laikā īstenoti divi, sociālā uzņēmuma kafejnīcā "RB cafe" notikuši brīvprātīgo apmācību semināri, sagatavojot brīvprātīgos sociālā atbasta darbam, pārrunāta un pilnveidota koordinēšanas sistēma, izveidots rīcības plāns tuvākajai nākotnei. Semināru rezultātā esam kļuvuši bagātāki ar zināšanām un nākotnes darba vīziju.
Par semināra atziņām. Mēdz teikt, ka bērnudārzā grūtākais jautājums audzinātājām ir "kāpēc?". Taču arī pieaugot mums šis jautājums ir ne mazāk svarīgs, darot jebko, kas mūsu dzīvē svarīgs. To var jautāt un pārjautāt gan par mūsu profesionālo darbu, gan par brīvā laika pavadīšanas veidiem, gan par uzstādītajiem dzīves mērķiem. Bieži arī biedrības brīvprātīgajiem jautā "kāpēc" - mēs vēlamies darīt kaut ko tik (šķietami) izaicinājumiem bagātu - darbu ar notiesātajiem? - kāpēc strādājam, ja ir daudzas (šķietami) interesantākas jomas? - kāpēc mēs ticam, ka mūsu darbam ir jēga? Svarīgākā atbilde uz šo jautājumu ir - "mēs ticam sev". Brīvu sabiedrību var veidot tikai brīvi cilvēki un brīvprātīgais darbs ir veids kā šo brīvību sasniegt, apliecināt ticību tam, ka esam mūsu dzīves, sabiedrības un pilsētas veidotāji.
Šīs atziņas un arī praktiskas vadlīnijas brīvprātīgo darbam ietvertas projekta ietvaros izveidotajā brīvprātīgo līdzgaitnieku rokasgrāmatā, kas kalpos par līdzgaitnieku ceļvedi turpmākajā biedrības darbā Rīgā un ārpus tās.
 
 
 
Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros