Jau tālajā 2019. gadā plānojām projektus – paši savas iniciatīvas, kas varētu sniegt mūsu Valsts iedzīvotajiem, jo īpaši jauniešiem, ne tikai zināšanas, bet arī kādas vērtīgas prasmes, kas palīdzētu viņiem ne tikai dzīvot mūsu sabiedrībā, bet plaukt!


Projekta “KOPĀ STIPRI!” ietvaros, esam izglītojuši daudz un dažādas iedzīvotāju grupas dažādos vezumu posmos – par demokrātiju, pilsonisku līdzdalību un iniciatīvām, par dažādām prasmēm un kompetenču pilnveidi.

Nu, jau pāris mēnešus, kopā ar līdz šim sastaptajiem aktīvākajiem jauniešiem, cītīgi strādājam ar pašu jauniešu iniciatīvu izstrādi un realizāciju. Šobrīd aktīvākais darbs ar indikatīvām notiek Latgales reģionā:

  • Naujenes pamatskolas jaunieši plāno ierīkot lapeni savas skolas teritorijā, kas būtu domāta, ne tikai viņu, bet arī citu skolas biedru vajadzībām – mācībām, atpūtai, pasākumiem;
  • Ilūkstes pusē jaunieši strādā ar divām atsevišķām iniciatīvām – volejbola laukuma izveide, kurā būtu iespēja nākt un mācīties spēlēt arī  tiem, kas nemāk un kazu dārza izveide – lai cilvēki iepazītos ar šiem dzīvniekiem, uzzinātu ko jaunu, fotografētos, mācītos un atpūstos dabā.
  • Svenes vidusskolas jaunietes – vēlās izveidot ikvienam brīvi pieejamu foto stūri, kura noformējums tiktu mainīts atkarībā no sezonām – lai ir vieta, kur pulcēties, iegūt skaistus foto un kādam arī trenēt savas mākslinieciskās prasmes.
  • Skolnieces no Lāču pamatskolas plāno ierīkot skolēnu parlamenta telpu savā skolā – lai darbi ritētu produktīvāk, pilnvērtīgāk un radītu arī interesi citiem skolas skolēniem par procesiem, kas ir svarīgi!

Šobrīd, 4. aktivitātes – "Zinošs jaunietis ir vērtība!"- ietvaros notiek padziļinātas apmācības caur praktiskiem piemēriem, lai jaunieši ar savu veikumu varētu ne tikai parādīt, bet arī pastāstīt par pilsonisko līdzdalību, iesaistīšanos pilsoniskajās aktivitātēs un arī ar piemēriem rādītu un stiprinātu līdzcilvēku ticību saviem spēkiem spējā ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus.


Kā lapene, volejbola laukums, foto stūris, parlamenta telpa vai kazu dārzs saistās ar pilsonisku aktivitāti? Vistiešākajā veidā! Visas šī iniciatīvas ir nākušas no pašiem jauniešiem ar vistīrāko mērķi dot citiem – dot sabiedrībai – parādīt, iemācīt, ļaut atpūsties un izglītoties, pilnveidoties!


Ar nepacietību gaidām redzamos darba augļu, jo neredzamie jau sen kā kabatās ;)

 

Un šeit ātrais ieskats sarunu kafejnīcā, kur jaunieši ļāvās dažādiem skatījumiem, risinājumumiem un arī komplimentiem :)

 

 

 

 

Dienās, kad plānojam pasākumus Latgales mērķauditorijai - plānojam tā pamatīgi!

 

 

 

 

16.02.2023. pēcpusdienā tikāmies Zoom sarunā ar Jāni par dzīve, atkarībām,  mūsu izvēlēm un aktīvu, brīvprātīgu darbību sabiedrības labā!


Jānis bija kluss un kautrīgs pusaudzis, kurš, tā pat kā daudzi mēs, augot nezināja kā rīkoties, ko domāt, kā saprast sevi un sabiedrību.


“Vai kāds mums māca mīlēt sevi?
Nevis tikai lietas, nevis tikai būt pieklājīgiem, nevis tikai darīt kā it kā būtu pareizi?”


Mēs ikviens, kā liels tā mazs, tiecamies pēc drošības un iekšēja miera, lai varētu bez raizēm baudīt dzīvi, taču, skaudrā realitāte ir – šo iekšējo mieru ir ārkārtīgi grūti dabūt! Atkarībā no tā, kas mums ir apkārt, mēs varam atrast dažādus veidus kā tiekties pēc šī miera… Par vienu no veidiem – atkarību – šajā ierakstā runā Jānis.

 

 

  • Vai vienmēr jābūt plānam un struktūrai? Vai vienkārši jāmērķē vienā virzienā? Bet tam virzienam ir jābūt pilnībā skaidram!
  • Uzliekot birku “atkarīgais”, vai jebkādu citu birku/šilti/nosaukumu – mēs ietekmējam to, kam šis zīmogs ir uzlikts uz pieres.
  • Jaunieši palīdz jauniešiem – mēs varam palīdzēt viens otram!


CIK SVARĪGI IR NOTIEKUMI! Uz ielas tie ir skaidrāki, nekā daudz un dažādās iestādēs, kam ,it kā, būtu jābūt vienā pusē. Saka ka nedrīkst pīpēt, bet pats pīpē! Mēs esam tie – gan lielie, gan mazie – kas varam rādīt veiksmīgu piemēru, lai sabiedrība kopumā aug un attīstās. Kamēr mēs mainām sistēmu (jo tas nenotiks vienas nakts laikā) mēs varam būt atklāti, mēs varam būt kopā!


“Drīkstēt teikt lielāka drosme un iespēja ir esot kopā, nevis pa vienam!”